JAK SYSTEM ZARZĄDZANIA DOKUMENTAMI WPŁYWA NA WYNIKI ORGANIZACJI?

Skuteczne zarządzanie dokumentami znacznie wykracza poza aspekt oszczędności w organizacji. Pozwala ono zarówno na oszczędność pieniędzy, miejsca,  jak i zwiększenie wydajności procesów i pracowników.

Szukając opcji zmniejszenia kosztów firmy należy dążyć do usprawnienia przebiegu dokumentów. Wariantów usprawnień jest wiele i zależą one od możliwości oraz chęci danej firmy. Chodzi tu m. In. o wykorzystanie możliwości, jakie daje elektroniczny system zarządzania dokumentami. Firmy, które na co dzień procesują dużą ilość dokumentów papierowych, będą zmuszone z czasem przejść na dokumentacje cyfrową.

Wiele organizacji już wprowadziło elektroniczny system zarządzania dokumentami w swoich procesach. Celem tego działania jest utrzymanie jakość zarządzania na wysokim poziomie. Oprócz aspektu jakościowego oczywiście pamiętajmy o aspekcie finansowym. Elektroniczny system zarządzania dokumentami bezapelacyjnie pomoże nam w efektywnym wykorzystaniu czasu. A jak wiemy – czas to pieniądz!

Co zyskujemy dzięki efektywnemu zarządzaniu dokumentami w firmie?

Należy pamiętać, iż efektywne zarządzanie dokumentami podnosi jakość procesów. Dodatkowo w widoczny sposób usprawnia obsługę klienta oraz poprawia komfort pracowników na ich roboczym stanowisku. Dzieje się tak ponieważ:

  • Dokumenty są bezpieczne i ograniczone dostępami konkretnych użytkowników,
  • Obieg dokumentów i informacji jest adekwatny do procesów ustalonej komunikacji,
  • Wszystkie potrzebne do pracy dokumenty są razem w jednym miejscu,
  • system gwarantuje łatwy dostęp użytkownika bez względu na miejsce,
  • Łatwo i szybko można znaleźć potrzebne informacje co przyspiesza obsługę.

 

Pomyśl, jakie korzyści może przynieść Twojej organizacji system zarządzania dokumentami.

Jest  to oszczędność czasu pracowników a także lepsze zabezpieczenie ważnych dokumentów. Dzięki systemowi zarządzania dokumentami mamy większą kontrolę nad dostępami do plików w firmie. Możemy również przyspieszyć obsługę dokumentów z kartoteki. Pracownicy mają dostęp do ważnych informacii za jednym kliknięciem!

Jako firma Sietom proponujemy w swojej ofercie kilka rozwiązań technologicznych w tym zakresie. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z nasza ofertą w postaci oprogramowania Umango, DocuWare, a także DocSlide:

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.