Scroll Top

Nie wiesz jak skutecznie monitorować stan tonera w drukarce firmowej? Fechmistrz jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.

kula fechmistrz

fechmistrz
zarządzanie drukiem

Każda firma bazuje na dokumentacjach, umowach i kontraktach z partnerami. Mimo wszechobecnej technologii, podpisy pod takimi drukami nawet w największych firmach nadal zbierane są na papierze. Jest to czynnik, jakiego nie możemy ignorować mimo wprowadzenia automatyzacji wielu innych procesów. Dokumentacja papierowa przez długi czas będzie jeszcze gościć w naszym życiu. Efektywny monitoring stanu tonerów materiałów eksploatacyjnych w drukarce jest więc podstawą wydajności i kontroli kosztów w firmie od początku jej istnienia.

Fechmistrz to autorska, oryginalna koncepcja zarządzania drukiem i materiałami. Obejmuje ona wszystkie etapy procesu, którego efektem końcowym jest dokument w wersji papierowej jak i elektronicznej.

NA CZYM POLEGA FENOMEN OPROGRAMOWANIA FECHMISTRZ?

Fechmistrz wyręcza Cię w sprawdzaniu stanu urządzeń takich jak urządzenia wielofunkcyjne, drukarki i skanery. Monitoruje “tu i teraz” każde z urządzeń drukujących w firmie.

W pierwszej kolejności podłączamy Twoje urządzenia do Centrum Monitoringu firmy Sietom. Podłączenie możemy wykonać standardowo za pomocą sieci LAN lub WiFi. Oferujemy również jako jedyni na rynku polskim opcję instalacji drukarki połączonej poprzez zwykłe USB. W kolejnym kroku wykonujemy parametryzację urządzenia na podstawie jego średniego zużycia tonerów w codziennej pracy. Ustalamy parametry dla każdego urządzenia oddzielnie. Parametry te są kluczowe dla procesu drukowania i są przez nas monitorowane.

Głównym celem oprogramowania jest:

  • monitoring stanu urządzenia pod kątem technicznym,
  • weryfikacja poziomu tuszy i tonera do drukarki, również unikając przedwczesnej wymiany tonera,
  • monitorowanie zadań wydruku, które są już realizowane albo czekają na wydruk w kolejce,
  • analiza poprawności wydrukowania zleconych dokumentów.

Fechmistrz “czujnym okiem” obserwuje zapas materiałów eksploatacyjnych. Są to wszystkie materiały, nie tylko tusze i tonery. Dzięki temu przewiduje termin ich wymiany. Pozwala to na pełną kontrolę stanu urządzenia. To z kolei zapobiega wyczerpaniu się tonera drukarki na przykład przed ważnym spotkaniem biznesowym, kiedy akurat musimy wydrukować stos ważnych dokumentów.

Monitoring stanu wkładu/tonera do drukarki to nie wszystko.

System Fechmistrz reaguje na każdy sygnał potencjalnej awarii urządzenia, natychmiast wysyłając informacje serwisantów o nawet najdrobniejszej usterce.

Wszystkie sygnały o awarii, niskim poziomie tuszu czy konieczności wymiany tonera do drukarki, kierowane są do tak zwanego Operatora Fechmistrza. Osoba ta otrzymując takie informacje przekazuje odpowiednie zlecenie zamówienia i dostawy materiałów. Przykładem może być niski poziom tonera .

Podobnie dzieje się z usunięciem uszkodzenia. Automatycznie powstaje zlecenie serwisowe uruchamia proces naprawy.

Operator otrzymując taką informację z systemu, składa natychmiast zamówienie na konkretny toner do dystrybutora. Klient oczywiście otrzymuje informację o zleceniu dostawy tonera do drukarki. W następnej kolejności pracownik – opiekun po stronie klienta odbiera dostawę i cykl się zamyka.

W bardzo krytycznych sytuacjach uszkodzenia sprzętu klient również nie zostanie sam. Zostanie wysłany do niego Patrol Serwisowy Fechmistrza. Pomoże on stacjonarnie w trybie niezwłocznym.

Nasza unikalna w skali światowej koncepcja sprawdziła się w wielu firmach dzięki swojej prostocie i uniwersalności. Zadowoleni klienci podkreślają walory usługi Fechmistrz, której wdrożenie zdecydowanie obniżyło całkowite koszty eksploatacji i serwisu.

Dostępnych jest 5 wariantów usługi. Są one dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Jeśli nie wiesz co sprawdzi się w Twoim przypadku – podpowiemy jak usprawnić zarządzanie drukiem w Twojej firmie!

więcej USŁUG  SIETOM

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.