Scroll Top
kontrola druku sietom firma logistyczna 1

Kontrola druku poprzez efektywny system zarządzania drukiem sukcesem firmy logistycznej

System zarządzania drukiem a kontrola druku. Firma Raben jest jednym z liderów usług logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ogromne zagęszczenie przedstawicielstw i punktów obsługi. Działa w 15 krajach i posiada 160 lokalizacji i zatrudnia ponad 10 000 pracowników. Świadczy usługi magazynowania, transportu krajowego i międzynarodowego, spedycji morskiej i lotniczej oraz transportu intermodalnego.

 

 

Z czym się mierzymy:
Rozwój branży logistycznej a ograniczenie kosztów

Firma Raben jest ogromną organizacją. Sytuacja rynkowa branży logistycznej wymaga stałej kontroli kosztów działalności. W tych kosztach znajduje się również koszt drukowania. Dokumenty drukowane to nie tylko te dotyczące przesyłek, towarów, stanów magazynowych czy logistyki. Pamiętajmy, że ogromna korporacja posiada mnóstwo umów handlowych, dokumentacji prawnej, i tym podobnych dokumentów biurowych. 

Czego potrzebujemy:
Kontroli kosztów poprzez efektywną kontrolę druku

Wraz z rozwojem firmy powiększa się również ilość dokumentacji, a co za tym idzie – wydruków. Firma, chcąc zapanować nad rosnącym zapotrzebowaniem w drukowaniu dokumentów, musiała pomyśleć o kontroli kosztów. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem, jakie można było sprawnie wprowadzić, był zewnętrzny system zarządzania drukiem. Pozwoliłoby to na monitoring urządzeń drukujących w firmie, a tym samym kontrolę jakości i kosztów wydruku.

kontrola druku sietom firma logistyczna 3
Jak to rozwiązaliśmy:
system zarządzania drukiem dużą oszczędnością

Optymalizację i kontrolę kosztów drukowania firma Raben powierzyła nam, firmie Sietom. Zaproponowane rozwiązania spodobały się firmie.

W pierwszej kolejności zaproponowaliśmy usługę autorską Device 4You. Pozwoliła ona na wybór urządzeń drukujących dopasowanych do potrzeb klienta. Same urządzenia to nie wszystko. Device 4You gwarantuje pakiet dodatkowych usług.

Aby system zarządzania drukiem był bardziej efektywny, dołączyliśmy do pakietu usługę kompleksowej opieki nad drukiem Floret. W ramach pakietu gwarantujemy odpowiedzialność za dostarczanie materiałów eksploatacyjnych do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych (tonery, bębny światłoczułe itd.). Jedyne koszty, jakie ponosi klient w usłudze Floret, to wydrukowanych kopii. Jest to system, który nazywa się „pay per use”, czyli płacimy tylko za to, ile kopii wydrukowaliśmy.

Dodatkową funkcją, która jest kluczowa w systemie zarządzania drukiem, jest monitoring wydruków. Pozwala ona kontrolować na urządzeniach ilość wydruków. Dzięki temu rozwiązaniu widzimy w systemie zużycie poszczególnych materiałów na urządzeniach. Pozwoli to na dokładną analizę kosztów i ewentualne ograniczenia w tym zakresie.

Usługa Garda dopełniła zapotrzebowanie klienta na efektywne zarządzanie drukiem. Jest to pełna ochrona urządzeń klienta, jak i tych dostarczonych przez firmę Sietom.

W zakres usługi wchodzą:

  • ochrona urządzenia przez czas trwania umowy,
  • błyskawiczna obsługa w przypadku wystąpienia wady, uszkodzenia lub awarii
  • bezpłatny serwis,
  • koszty naprawy awarii po stronie firmy Sietom,
  • urządzenie zastępcze przez okres serwisu – gratis,
  • możliwość przedłużenia okresu zabezpieczenia powyżej 2-3 lat.

Cały system zarządzania procesem druku został dopasowany do potrzeb klienta. Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi rozwiązaniami, zajrzyj na stronę i sprawdź inne usługi w zakresie druku czy dostarczania materiałów firmy Sietom.

kontrola druku sietom firma logistyczna 4
kontrola druku sietom firma logistyczna 5
Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.