Scroll Top
system WMS mrozone ryby

System WMS - Przyspieszenie zarządzania magazynem ryb i nie tylko 

System WMS jako przyspieszenie zarządzania magazynem. Mamy przyjemność przedstawić firmę z sektora spożywczego. Jest to producent mrożonych porcji rybnych, mrożonych kostek i steków z ryb i wielu innych produktów. Firma ma wieloletnie doświadczenie i grono wiernych klientów.

 

Z czym się mierzymy:
Brak identyfikacji i efektywnego zarządzania produktami

Surowce do produkcji mające postać mrożonych bloków z ryb przechowywane są w magazynie-mroźni na paletach. Czasami są to miejsca przypadkowe wynikające z wolnej powierzchni magazynowych. Palety z surowcami stoją bezpośrednio na posadzce, często w kilku warstwach. Powierzchnia i wysokość magazynu-mroźni nie pozwala na oznakowanie stref odkładania na posadzce i/lub ścianach.


CZEGO POTRZEBUJEMY:

EFEKTYWNEGO ZARZĄDZANIA PROCESAMI MAGAZYNOWYMI

Brak kontroli nad przestrzenią magazynową stwarza problem z identyfikacją produktów w mroźni. Odnalezienie towaru bez systemu kontroli i informacji w systemie jest prawie niemożliwe przy rosnącej skali produkcji.

Dodatkowo narastał problem zarządzania przyjęć i wydawania towarów, planowaniem dostaw a także samej produkcji firmy. A to przez to, że pracownicy magazynu nie nadążali z lokalizacją produktów. Wskutek braku kontroli nad towarem logistyka coraz bardziej zwalniała.

W związku z powyższym, firma zaczęła szukać rozwiązania, które ułatwi pracę z zasobami magazynowymi. Tak zwanego systemu WMS. Potrzebna była pomoc w kontroli lokalizacji produktów. Dzięki systemowi WMS obsługa procesów magazynowych mogła przyspieszyć, a tym samym – zwiększyć zysk i efektywność firmy.

W pierwszej fazie współpracy wspólnie z klientem ustaliliśmy kluczowe parametry. Następnie przeprowadziliśmy poszukiwania gotowego rozwiązania u dostawców systemów WMS i ERP. Przeprowadziliśmy testy kilku technologii w tym technologii RFID.

system WMS mrożone ryby


Jak to rozwiązaliśmy:
System WMS Sietom wybawieniem dla zarządzania magazynem

Po nieudanych poszukiwaniach gotowych rozwiązań systemów WMS, firma Sietom znalazła wyjście z sytuacji. Wspólnie z klientem postanowiliśmy stworzyć nowe rozwiązanie w postaci systemu WMS skrojonego do jego potrzeb.

Dzięki stworzeniu usługi WMS dopasowanej do procesów firmy, otrzymaliśmy idealne rozwiązanie. Pomogło ono w obsłudze logistycznej i zarządzania magazynem.

W skład autorskiego systemu WMS weszło:

  • oznaczenie i identyfikacja stref składowania. Zostało to zrealizowane za pomocą plansz z kodem QR. Służy on za identyfikator danej strefy towarów. Plansze zostały dostarczone przez Sietom i zamocowane na suficie magazynu,
  • intuicyjny system WMS Sietom zintegrowany z systemem ERP klienta,
  • mobilny terminal z czytnikiem dalekiego zasięgu. Czytnik ten ma funkcję sczytywania kodów 1D/2D,
  • dostarczenie komputera przemysłowego. Został on dostosowany do pracy w warunkach trudnych, jak np magazyn-mroźnia.

System WMS jako najlepszy sposób zarządzania zasobami magazynowymi.

Dedykowany dla klienta system WMS Sietom pozwolił na efektywniejsze przyjęcia i wydania towaru. Wszystko to dzięki systemowi kojarzenia towaru z adekwatną strefą na terminalu mobilnym.

Dodatkowo nasza usługa zarządzania magazynem posiada funkcję prezentacji wizualnej lokalizacji towarów w magazynie. Dzięki temu mamy stały podgląd wolnej przestrzeni na magazynie.

Dzięki systemowi WMS zwiększyła się kontorla nie tylko lokalizacji towarów. Pozwala ona na wyciąganie informacji, takich jak raporty stanów i operacji. Jest to istotne w przypadku procesu inwentaryzacji firmy lub kontroli i obsłudze poszczególnych towarów terminujących się.

To wszystko jest możliwe oczywiście dzięki znakowaniu towarów etykietami i kodami kreskowymi. Pozwala to na dostarczenie informacji o lokalizacji danych produktów na przestrzeni magazynowej.

Całość rozwiązania wraz oprogramowaniem jest autorstwa Sietom. Jeśli powyższe funkcje to za mało, należy pamiętać, że autorskie systemy WMS tworzone pod klienta są bardzo elastyczne. Jeśli nie jesteś pewien, czy system WMS sprawdzi się w Twojej firmie – daj nam sobie pomóc. Oferujemy kompleksową opiekę procesu wdrożenia usługi. Zależy nam na tym, aby system zarządzania jaki stworzymy pasował w pełni do Twoich potrzeb. Priorytetem jest to, aby usługa miała wszelkie potrzebne funkcje w Twojej organizacji.

Niech system WMS dopasuje się do Ciebie, nie na odwrót!

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.