Scroll Top

System RTLS — skuteczna lokalizacja towaru w magazynie i na produkcji u producentów mebli

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, skuteczne zarządzanie logistyką ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firm. Producentów mebli czekają wyzwania związane z magazynowaniem i montażem. Jednym z najważniejszych problemów, którym muszą stawić czoła, są kosztowne błędy przy kompletowaniu zamówień. Jak nasz klient rozwiązał ten problem?

lokalizacja towaru w magazynie

Z czym się mierzymy:
kosztowne błędy przy kompletowaniu zamówień

Produkcja mebli to proces skomplikowany, który wymaga precyzyjnej organizacji i kontroli. Jednym z głównych wyzwań, przed którym stanęła firma, były kosztowne błędy przy kompletowaniu zamówień. Wysyłka niekompletnych lub źle skompletowanych zamówień stanowiła problem zarówno finansowy, jak i reputacyjny. Współczynnik pomyłek był tak wysoki, że zaczęło stanowić to duży problem i przedsiębiorstwo musiało zacząć działać.

lokalizacja towaru w magazynie


CZEGO POTRZEBUJEMY:

dokładna lokalizacja towarów w magazynie i na produkcji półproduktów i produktów na linii montażu

To, czego firma potrzebowała najbardziej to usprawnienie zarządzania procesem magazynowania oraz zapobieganie kosztownym błędom. Szukano więc systemu, który automatycznie aktualizowałby dane lokalizacji obiektów i palet pełnych półproduktów na produkcji i w magazynie. Dodatkowo zadaniem nowego systemu byłoby potwierdzanie odłożenia produktów we właściwym miejscu, szczególnie na linii montażu.

Ponadto nasz klient to duże przedsiębiorstwo z kilkoma fabrykami wytwarzającymi półprodukty. W momencie przewożenia towarów z jednej fabryki do drugiej potrzebowano również automatycznej zmiany danych lokalizacji do wysyłki w systemie. Ręczne zmiany danych towarów nie zawsze były wykonywane i na tym polu również powstawał chaos.

JAK TO ROZWIĄZALIŚMY:
Kompleksowe rozwiązanie trackingowe w czasie rzeczywistym — to jest RTLS

W odpowiedzi na te potrzeby firma Sietom zdecydowała się na przygotowanie kompleksowego rozwiązania opartego na technologii RTLS. Kompleksowy system RTLS pozwolił na śledzenie danych lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym. Prościej mówiąc, od teraz możliwa była lokalizacja towaru w magazynie, a także zyskano dostęp do monitorowania dostaw. Jak to działa? 

Firma Sietom dostarczyła składowe technologii RTLS, czyli tagi i anteny. Następnie starannie zweryfikowano położenie anten i przetestowano system. Dzięki temu określono zapotrzebowanie klienta na ilość anten RTLS. Celem było zapewnienie pełnego pokrycia przestrzeni systemem lokalizacji w czasie rzeczywistym wykorzystującym technologię RTLS. Zespół specjalistów podjął się montażu tagów i anten, jak również kalibracji całego systemu. Dzięki temu klient miał pewność precyzyjnej pracy systemu śledzenia lokalizacji.

Kolejnym etapem było opracowanie aplikacji dla pracowników odpowiedzialnych za przewożenie palet wózkami widłowymi. Dzięki niej pracownicy mogli kontrolować położenie palet i innych obiektów oraz uzyskiwać dostęp do historycznych danych ich ruchu. Pomagała ona również sprawdzić operatorowi, czy odłożył paletę towarów do poprawnej lokalizacji.

System lokalizacji towaru w magazynie i na produkcji w czasie rzeczywistym, czyli RTLS, wymagał ostatniego kroku. Zwieńczeniem prac było połączenie nowego systemu lokalizacji w czasie rzeczywistym z istniejącym systemem firmy. Umożliwiło to pracownikom dostęp do danych lokalizacji palet oraz historii ich ruchu. 

System RTLS — Łatwiejsza lokalizacja towaru w magazynie i optymalizacja pracy

Dzięki wdrożeniu technologii RTLS firma znacząco poprawiła swoje procesy logistyczne. Błędy przy kompletowaniu zamówień zostały zminimalizowane, co przełożyło się na zwiększoną efektywność produkcji i zadowolenie klientów. Automatyczna aktualizacja danych lokalizacji obiektów oraz potwierdzenie dostarczenia półproduktów na linii montażu usprawniły pracę firmy. Tym samym system lokalizacji obiektów pomógł uniknąć kosztownych pomyłek.

Firma udowodniła, że technologia RTLS może być kluczowym narzędziem optymalizującym organizację w branżach produkcyjnych. Dzięki kompleksowemu podejściu do problemu i wdrożeniu systemu RTLS firma osiągnęła swój cel. Technologia przyczyniła się znacząco do poprawy efektywności działalności.

lokalizacja towaru w magazynie
Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.