Scroll Top


ERGONOMIA W PRACY

Jak zapewne już słyszeliście, od 17 listopada 2023 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy biurowej. To nie tylko zmiana w regulacjach, to nowa era w trosce o zdrowie i komfort pracowników!

Jakie są najważniejsze zmiany dla pracowników pracujących w biurze?

  • Zapewnienie monitora lub w przypadku pracy na laptopie – podstawki i klawiatury z myszką
  • Konieczność przeglądu i aktualizacji oceny ryzyka zawodowego
  • Szkła kontaktowe jako alternatywa dla dofinansowania okularów
  • Na życzenie pracownika należy zagwarantować podnóżek pod biurkiem dla utrzymania prawidłowej pozycji pracy

Zmiany mają zapewnić zdrowszą pracę, zwłaszcza w zakresie dbałości o wzrok i odciążenie układu mięśniowo-szkieletowego naszych współpracowników.

STWÓRZ SWÓJ IDEALNY ZESTAW! 👉 SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM OPIEKUNEM
*PRODUKTY DOSTĘPNE DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

FILTRY

Filtry do ekranów to nie tylko ochrona przed światłem niebieskim. Redukują one również odblaski i migotanie ekranu, co przyczynia się do bardziej komfortowego widzenia treści na ekranie, szczególnie w warunkach oświetleniowych, gdzie występują różne refleksy i błyszczenia.

REGULACJA WYSOKOŚCI
I KĄTA NACHYLENIA MONITORA

Właściwie ustawiony monitor pozwala na utrzymanie naturalnej pozycji ciała, co minimalizuje nieprawidłowe napięcie mięśni, redukuje bólu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia przewlekłych schorzeń, w tym “wdowiego garbu”.

WYSOKA JAKOŚĆ WYŚWIETLACZA

Wybierając monitor o wysokiej jakości wyświetlacza, możesz zapewnić bardziej naturalne i wyraźne widzenie treści na ekranie. Dzięki temu unikniemy odruchowego mrużenia oczu - nie odczujesz tak szybkiego zmęczenia czy bólu głowy podczas pracy.

SWOBODNA ERGONOMICZNA KLAWIATURA

Korzystanie z osobnych, ergonomicznych urządzeń może przynieść wiele korzyści takich jak redukując ryzyko dolegliwości związanych z ich nadmiernym obciążeniem rąk i nadgarstków.

ERGONOMICZNA MYSZKA

Wybierz myszkę ergonomiczną - czyli dopasowaną do naturalnej pozycji naszej dłoni i nadgarstka. Coraz popularniejsze stają się myszki wertykalne, które zapewniają najlepsze ułożenie nadgarstka. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego napięcia i ewentualnych dolegliwości, jak wszystkim znany zespół cieśni nadgarstka.

PORTY BEZPOŚREDNIO W MONITORZE

Wiele możliwości bezpośredniego podłączenia ułatwia pracę i utrzymanie porządku na biurku poprzez eliminację plątaniny kabli. Dzięki temu możemy skupić się na pracy bez rozpraszającego bałaganu wokół nas.

PORZĄDEK NA BIURKU

Minimalistyczne podejście do wyposażenia biurka może również przyczynić się do poprawy ergonomii pracy. Mniej przedmiotów na biurku oznacza więcej miejsca na swobodne poruszanie myszką czy papierami, co może zmniejszyć napięcie w ciele.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.