Scroll Top

Eko zmiana na eko flotę

Z dumą ogłaszamy kolejny kamień milowy w naszej misji dbania o środowisko – eko zmiana dzieję się tu i teraz!

Właśnie po raz drugi dokonaliśmy znaczącej zmiany w naszej flocie pojazdów na rzecz bardziej ekologicznych aut hybrydowych.

W 2019 roku podjęliśmy pierwszy krok, pozbywając się części samochodów z silnikami diesel lub gazowymi na rzecz ekologicznych modeli hybrydowych: Toyota Corolla i Toyota RAV4. Koniec roku 2023 stał się kolejnym etapem naszej transformacji, gdy dołączyły do floty kolejne hybrydowe modele Toyoty.

To nie tylko wymiana pojazdów, lecz także część długoterminowej strategii na rzecz ochrony środowiska. Jaka zapytacie?

Zmiany, jakie zaszły po wprowadzeniu nowej floty:

  • wydłużony został okres użytkowania każdego auta z ok 3 lat do nawet 5 lat!
  • flota pokonuje średnio 140 tysięcy kilometrów, o 20 tysięcy więcej niż z wcześniejszymi modelami benzynowymi i gazowymi
  • Średnie spalanie nowej floty jest dużo niższe niż poprzednich modeli
  • Najważniejsze jednak jest to, że emisja CO2 została znacząco zredukowana!
eko zmiana floty

NIŻSZA EMISJA CO2 DO ATMOSFERY = EKO ZMIANA, KTÓRA MA ZNACZENIE

Stare pojazdy emitowały od 124 do 139 gramów CO2 na kilometr, co sumowało się w mało chwalebne liczby, od 14 880 000 do 16 680 000 g CO2 wyemitowanych do atmosfery w ciągu całego okresu użytkowania, czyli ok 3 lat. 

Nowe auta emitują w zależności od modelu, od 100 do 128 gramów CO2 na kilometr, emitując finalnie 14 000 000 – 17 920 000 g CO2 przez cały okres użytkowania, który w tym przypadku został wydłużony nawet do 5 lat! 

Ale dlaczego o tym piszemy? Ta informacja nie ma na celu jedynie chwalenia się naszą zmianą samochodów – jak wiecie wymiana aut to tylko jedna z wielu cegiełek, jakie dokładamy w stronę odpowiedzialności za nasz wpływ na planetę. Przekonani o roli, jaką każdy z nas odgrywa w kształtowaniu przyszłości, stawiamy sobie za cel kontynuowanie naszych wysiłków na rzecz ochrony środowiska i od wielu lat zachęcamy do tego naszych partnerów biznesowych.

Bo wierzymy, że każdy drobny krok prowadzi do wielkiej zmiany!

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.