Scroll Top

Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki wielkoformatowe do zadań specjalnych w ogromnej korporacji

drukarki wielkoformatowe

Dziś możemy przedstawić sprawę nietypową, tak jak i nietypowe zlecenie otrzymaliśmy. Od kilku lat współpracujemy z jedną z największych korporacji na świecie z branży e-commerce. Firma ta zaufała firmie Sietom i od kilku lat zaopatruje się u nas w sprzęt biurowy, sprzęty i urządzenia dla działu IT, a także w tusze, tonery, nakłady papieru i wiele innych wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych do wydruków. Otrzymaliśmy od nich jakiś czas temu zapytanie, dotyczące możliwości druku identyfikatorów pracowniczych wewnątrz firmy w jednym z oddziałów. Jak udało nam się temu zaradzić?

Z czym się mierzymy:
Brak możliwości samodzielnego drukowania kolorowych identyfikatorów dla pracowników

Informacje, jakie otrzymaliśmy, to fakt, że pracownicy działu IT szukając oszczędności budżetowych, wpadli na pomysł samodzielnego druku identyfikatorów wizytowych dla pracowników. Do tej pory korzystali z zewnętrznych rozwiązań. Te natomiast przy tak dużym przedsiębiorstwie generowały spore koszty. Ponadto problemem było to, że zamawiając wizytówki w firmach zewnętrznych, zawsze musieli zaokrąglać liczbę zamówionego materiałów. Są to zawsze kolejne, niepotrzebnie poniesione koszty.

Czego potrzebujemy:
Wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwoli na druk wielu różnych formatów i form

Żadna drukarka w firmie nie pozwalała na tworzenie tego typu wydruków. Podyktowane było to specyficzną jakością i grubością papieru do druku, jakiej wymagają takie identyfikatory. Dodatkowo należy pamiętać, że wydruk musi zostać wykonany w bardzo wysokiej jakości, również zawartych kolorów. Wbrew pozorom nie jest tak oczywiste dla każdego urządzenia na rynku. Firma SIETOM podjęła wyzwanie znalezienia urządzenia idealnego, które sprosta wymogom wysokiej jakości w wydrukach, zachowując format. Podoła również najważniejszemu zadaniu — druku z wykorzystaniem nietypowego materiału, jakim jest pogrubiona forma papieru. 

drukarki wielkoformatowe

Jak to rozwiązaliśmy:
Drukarką wielkoformatową do zadań specjalnych

Bazując na zebranych informacjach i naszym wieloletnim doświadczeniu, zdecydowaliśmy się na testy drukarki OKI 650. Jest to kolorowa drukarka laserowa produkowana przez japońską firmę OKI. Jest to urządzenie przeznaczone dla średnich i dużych biur, które wymagają wysokiej jakości druku i dodatkowych funkcjonalności. W tym przypadku — wydruk wizytówek dla pracowników.  Po udanych testach w oddziale dostarczyliśmy sprzęt oraz zapas materiału do wydruku wizytówek. W ten sposób firma oszczędziła czas i pieniądze. Drukuje teraz dokładnie taką ilość materiału, jakiej potrzebuje i jest to dostępne od ręki.

Warto nadmienić, że jakość kolorów drukarki OKI 650 jest tak wysoka, że drukarka zyskała zainteresowanie branży okulistycznej. Z opinii specjalistów w tej dziedzinie wynika, że narzędzie jest z sukcesem wykorzystywane przy wynikach badań optycznych. Jest to możliwe dzięki prawidłowemu odwzorowaniu palety kolorów. Jest to potwierdzenie najwyższej jakości kolorów, jakie jesteśmy w stanie uzyskać dzięki tej drukarce.

 

Dodatkowe zastosowanie drukarki wielkoformatowej OKI 650

Drukarka ta jest również urządzeniem do druku wielkoformatowego. Co to oznacza? Jako jedyna drukarka dostępna na rynku ma możliwości wydruku materiału o długości aż 130cm. Okazało się, że urządzenie znalazło dodatkowe zastosowanie w postaci samodzielnego wydruku banerów reklamowych. Oczywiście to, że wydruk jest realizowany na dużym formacie, nie umniejsza jakości wykonywanego projektu. Odwzorowanie nadruku, jego kolorów i ogólnej jakości jest perfekcyjne!

 

Z informacji zwrotnej, jaką otrzymaliśmy, wynika, że drukarka OKI 650 została hitem w oddziale firmy. Spełniła swoją funkcję druku wizytówek z użyciem bardzo grubego papieru, jak i pozwoliła na dodatkowe wydruki banerów z zachowaniem idealnych kolorów projektu. Jest to narzędzie definitywnie warte swojej ceny. W szczególności znaczące dla osób poszukujących urządzenia wielkoformatowego, do nietypowego użycia materiałów, czy bardzo wysokojakościowego druku. Ważnym aspektem jest również większa przychylność dla środowiska. Drukarka OKI 650 jest najmniejszym urządzeniem na rynku w swojej klasie. Firma OKI ograniczyła również użycie materiału plastikowego wewnątrz, stosując metalowe elementy wewnętrzne. Dzięki temu drukarka jest zarówno przyjazna środowisku, jak i bardziej wytrzymała.

Drukarka wielkoformatowa C650 nadaje się do użytku w wielu różnych branżach, stawiając na kompaktowy rozmiar, możliwość dużych wydruków i oczywiście jakość wydruku, w tym niesamowite nasycenie kolorów.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.