Scroll Top

 Zabezpieczenia RFID — Bramka RFID najlepszą ochroną w zakładach rybnych!

W branży zakładów spożywczych dbałość o jakość produktów oraz ich terminową dostawę jest kluczowa. Jednak równie ważnym elementem funkcjonowania tych przedsiębiorstw jest zarządzanie zasobami dla pracowników. Zwłaszcza jeśli mówimy o odzieży roboczej, która stanowi często niedoceniany, ale istotny aspekt codziennej działalności. Odzież robocza jest kwestią wygody i bezpieczeństwa pracowników, ale także kosztami operacyjnymi. W dzisiejszej historii przybliżymy przypadek wprowadzenia technologii RFID w zakładach rybnych. Ukaże on, jak innowacyjne rozwiązania mogą poprawić kontrolę nad zasobami firmy i ograniczyć koszty operacyjne. Opowiemy o zmianie, która ma wpływ na jakość i konkurencyjność zakładów rybnych.

Z CZYM SIĘ MIERZYMY:
Znikające zapasy produktów odzieżowych dla pracowników

Jednym z problemów, z którymi boryka się wiele zakładów spożywczych, jest znikająca odzież robocza. Ten sam problem dotknął naszego klienta — znane zakłady rybne. Wynajem ubrań staje się przez to kosztownym procesem. Zwłaszcza jest to zauważalne w przypadku tymczasowych pracowników, którzy często wynoszą odzież i już jej nie zwracają. To skutkuje potrzebą zamawiania nowych sztuk odzieży, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Klient musiał więc szukać sposobu na efektywne kontrolowanie i ochronę swoich zasobów odzieżowych.

bramka rfid w zakładach rybnych

CZEGO POTRZEBUJEMY:
Systemu lokalizacji zasobów odzieżowych

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, nasz klient postawił przed sobą konkretny cel. Było nim ograniczenie kosztów związanych z wynajmem odzieży roboczej dla swoich pracowników. Firma potrzebowała systemu, który pozwoliłoby im skutecznie kontrolować, lokalizować i zabezpieczać odzież firmową. W odpowiedzi na te potrzeby wprowadziliśmy kompleksowy system zabezpieczeń w technologii RFID. Główną jego rolą miało być umożliwienie lokalizacji towaru przy wyjściu i wejściu pracowników do zakładu. Technologia miała jednak działać dwutorowo. Miała pełnić funkcję bramki do lokalizacji produktów, jak i narzędzia do inwentaryzacji i zbierania danych o zasobach.

bramka rfid w zakładach rybnych

JAK TO ROZWIĄZALIŚMY:
Odzież z zabezpieczeniem RFID i bramka RFID przy wejściu

Nasz zespół zaproponował kompleksowe rozwiązanie, oparte na technologii RFID. Na początek przeprowadzono inwentaryzację obecnych zasobów odzieży kontrahenta. Okazało się, że odzież dostarczana od producenta miała już zaszyte tagi RFID wewnątrz materiału. W pierwszej kolejności wypożyczyliśmy więc klientowi terminal RFID z aplikacją Sietom Inventory i system do obsługi. Dzięki temu mógł na własną rękę odczytać dane dotyczące posiadanej odzieży w magazynie. To pozwoliło uzyskać dokładny stan posiadania towaru na magazynie oraz zweryfikować, czy odzież, która znajduje się na fakturach od wypożyczalni, faktycznie jest u klienta.

 

skuteczna bramka rfid – Lokalizacja towaru przy wyjściu z firmy dzięki aplikacji i antenom

Kolejnym krokiem było przygotowanie aplikacji i bramki RFID, która reagowała na tagi RFID umieszczone na odzieży. Dzięki tej technologii byliśmy w stanie wykryć próby wynoszenia odzieży poza teren firmy. To skutkowało natychmiastowo znacznym ograniczeniem kradzieży odzieży roboczej. Dzięki temu wyeliminowano dodatkowe koszty związane z wynajmem kolejnych sztuk.

Szczegóły rozwiązania były niezwykle istotne. Wypożyczyliśmy nie tylko terminal RFID z aplikacją Sietom Inventory, ale także dostarczyliśmy odpowiedni hardware. Były to anteny ukryte w bramce RFID i aplikacja, która umożliwiała wykrywanie tagów RFID zaszytych w produkcie. Najbardziej pożądanym miejscem na instalacje bramki RFID okazało się wejście główne do firmy. Zastosowanie bramki RFID pozwoliło na krycie całego systemu pod korytami kablowymi, aby nie rzucał się w oczy. Bardzo widoczna ochrona produktów mogłaby demotywować i obniżać nastroje pracowników.

Dzięki wprowadzeniu systemu ochrony z bramką RFID i ukrytymi antenami zakłady rybne osiągnęły znaczną poprawę w zarządzaniu swoimi zasobami. Koszty związane z wynajmem odzieży dla pracowników zostały ograniczone. Ochrona towaru i kontrola produktów odzieżowych została znacznie usprawniona. Najważniejsze jest to, że główny cel został osiągnięty. Dzięki sprawnej lokalizacji produktów i weryfikacji bramką RFID nasz klient cieszy się zmniejszonymi kosztami operacyjnymi! 

Masz podobny problem w swojej firmie? Brakuje Ci systemu lokalizacji towaru w firmie, magazynie lub potrzebujesz danych o swoich produktach na produkcji? Zgłoś się do nas i poznaj wszechstronność wykorzystania tej technologii! Bramki RFID, czytniki, terminale, anteny i inne akcesoria — pomożemy z doborem odpowiednich narzędzi dla Ciebie i Twojej firmy!

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.