RTLS

RTLS – Real Time Location Systems – czyli Systemy Lokalizacji Czasu Rzeczywistego, to rozwiązania oparte o radiową technologię impulsów szerokopasmowych (Ultra Wide Band – UWB).

RTLS umożliwia lokalizację, identyfikację i nadzór w czasie rzeczywistym obiektów w halach, na placach itp. dokładnością do 30 centymetrów.
Głównymi elementami systemu są różnych rozmiarów tagi (etykiety), które emitują sygnały UWB, sensory (kotwice) oraz oprogramowanie.
Stąd w zależności od zastosowanych rozwiązań technicznych RTLS, oprócz lokalizacji UWB, RTLS może zapewniać tzw. lokalizację strefową (pokazuje tylko obecność obiektu) oraz możliwość generowania tzw. zdarzeń przestrzennych, gdzie pojawienie się śledzonego obiektu w wyznaczonej strefie generuje określoną reakcję w platformie zarządzającej oraz tak zwany tracking – gdzie rejestrowana jest oraz prezentowana droga którą przebył śledzony obiekt.

Obecnie Sietom dostarcza i wdraża rozwiązania na bazie platformy SEWIO RTLS (https://sewio.net) pozwalające na śledzenie obiektów z dokładnością do 30 cm.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.