Scroll Top

System kodów kreskowych

Znany od wielu lat system kodów kreskowych słynie ze swej prostoty, a zarazem efektywności. Umożliwia ewidencjonowanie rozmaitych materiałów i produktów. Kody kreskowe pozwalają na szybką identyfikację danych. Najbardziej popularną formą ich wykorzystywania jest oznaczanie towarów przeznaczonych do sprzedaży hurtowej i detalicznej. W tej dziedzinie stosowane są kody z kategorii EAN (kody kreskowe EAN 13 i EAN 8, UPC).  Kody te są sczytywane przez kasy fiskalne oraz czytniki, które usprawniają takie prace, jak np. inwentaryzacje towarów. Następnym przykładem są firmy kurierskie, które identyfikują paczki za pomocą kodów kreskowych i upraszczają tym samym szereg procedur.

Minimalizują także ryzyko dostarczenia nieodpowiedniej przesyłki.

Kody kreskowe doskonale sprawdzają się także w procesach produkcji, logistyce wewnętrznej firmy oraz są szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach posiadających duże przestrzenie magazynowe (kody kreskowe EAN, CODE 128, QRCODE). Do ich odczytu niezbędne są skanery (czytniki) kodów kreskowych lub bezprzewodowe kolektory danych, które wyposażone są dodatkowo w wyświetlacze i klawiatury. Stąd też pod względem wizualnym przypominają dawne telefony komórkowe. Mają też m.in. funkcje zapisywania i usuwania kodów. Sietom dostarcza dla klientów wszystko to, co jest potrzebne do zastosowanie technologii kodów kreskowych, a przede wszystkim:

  • nalepki,
  • czytniki mobilne,
  • czytniki stacjonarne,
  • drukarki nalepek,
  • indywidualne rozwiązania sprzętowo- programowe.

Co można zyskać dzięki systemowi kodów kreskowych?

Mimo że system kodów kreskowych ustępuje pod względem zalet bardziej nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu automatycznej identyfikacji – nadal jest bardzo popularny i stosowany na dużą skalę. Warto zatem pamiętać o jego kluczowych zaletach. Są nimi przede wszystkim: sprawne i szybkie zbieranie danych, bieżący dostęp do potrzebnych informacji, usprawnienie ewidencji w zakresie gospodarki magazynowej czy środków trwałych, optymalizacja zadań związanych z inwentaryzacją. System kodów kreskowych umożliwia także zredukowanie pomyłek związanych z transportem i zaginięciami towarów. Kody kreskowe można też łatwo i szybko wydrukować.

Ponadto w niektórych firmach czy przedsiębiorstwach mogą one stanowić mniej kosztowną alternatywę dla systemów lokalizacji w czasie rzeczywistym i służyć np. do prowadzenia ewidencji czasu pracowników. Niższe ceny czytników, drukarek oraz etykiet kodów kreskowych – w porównaniu do bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań – również stanowią zaletę tego typu systemu. To oczywiście tylko kilka przykładowych korzyści związanych z systemem kodów kreskowych. Zapraszamy Cię do współpracy. W jej ramach zapewniamy m.in. pomoc w wyborze odpowiadającego na potrzeby Twojej firmy sprzętu, jego dostawę, instalację oraz konfigurację, a także wdrożenie oprogramowania.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.