Scroll Top

Rozwiązania Auto ID

W naszej ofercie znajdują się rozwiązania Auto ID. Jest to automatyczna identyfikacja i gromadzenie danych (AIDC – Automatic Identification and Data Capture), które odnoszą się do  technologii opartych na:

  • kodach kreskowych (jedno- i dwuwymiarowych),
  • paskach magnetycznych,
  • kartach inteligentnych,
  • elektronicznych układach radiowych (RFID, RTLS, BLE),
  • biometrii,
  • rozpoznawaniu tekstu (OCR),
  • rozpoznawaniu głosu,
  • rozpoznawaniu obrazu.

Wszystkie te technologie służą do identyfikowania, śledzenia, rejestrowania, przechowywania i wymiany informacji dotyczących procesów biznesowych, produkcyjnych oraz danych osobowych. Celem jest ich maksymalna, a tym samym najbardziej skuteczna ochrona. Rozwiązania Auto ID są wdrażane w wielu branżach i w czasach tak prężnego rozwoju sztucznej inteligencji wykraczają już poza produkcję, logistykę czy transport. Dotyczą np. powszechnego w każdej branży obszaru zarządzania dokumentami firmowymi –dlatego w naszej ofercie znajdziesz również oprogramowanie do zarządzania drukiem, np. PaperCut. Mamy na uwadze ogromny postęp technologiczny, dlatego systematycznie śledzimy, projektujemy i testujemy nowe rozwiązania.

W zakresie technologii Auto ID  od kilku lat zajmujemy się dostarczaniem: sprzętu, materiałów eksploatacyjnych,  rozwiązań wytwarzanych przez globalnych liderów oraz rozwiązań własnych. Zainwestowaliśmy w stworzenie i rozwój własnego laboratorium, które zajmuje się testowaniem technologii Auto ID w warunkach laboratoryjnych oraz przemysłowych. Stworzyliśmy też dział deweloperski zajmujący się projektowaniem, budową rozwiązań Auto ID oraz  integrowaniem ich z systemami naszych klientów. Obserwujemy, że wraz z rozwojem cyfryzacji wzrasta świadomość społeczna w zakresie technologii Auto ID. Wpływają one bowiem zarówno na wzrost efektywności procesów zachodzących w firmach i przedsiębiorstwach, jak i na wzrost poziomu bezpieczeństwa zasobów ludzkich i zasobów materialnych.

Jakie są przykładowe rozwiązania Auto ID?

Rozwiązania Auto ID są jednym z kluczowych przejawów rewolucji cyfrowej, która charakteryzuje Przemysł 4.0. Technologie, które obejmują Internet Rzeczy (IoT), rzeczywistość rozszerzoną czy sztuczną inteligencję, są obecnie wykorzystywane na znacznie szerszą skalę niż tylko do zarządzania wydajnością maszyn i urządzeń czy monitoringu procesów produkcyjnych. Prowadzą do automatyzacji zadań w różnych branżach – tym samym zwiększają produktywność w zakresie ich wykonywania oraz obniżają koszty ponoszone przez firmy w związku z prowadzeniem działalności.

Oprócz zarządzania procesami produkcyjnymi, magazynowymi, transportowymi oraz dokumentacją – rozwiązania Auto ID dotyczą m.in. identyfikacji osób, przedmiotów oraz pojazdów. Usprawniają procesy przetwarzania danych oraz zabezpieczania danych i obiektów. W przypadku identyfikacji osób najbardziej charakterystyczne są systemy rejestracji czasu pracy, które wykorzystują fale radiowe, a dokładnie technologię dalekiego zasięgu RFID. W naszej ofercie znajdziesz systemy automatycznej identyfikacji RFID, które oparte są na czytnikach, antenach, tagach oraz oprogramowaniu. Do ewidencji osób i przedmiotów służą też systemy RTLS, które także wykorzystują fale radiowe, jednak opierają się na bardziej dokładnych technologiach szerokopasmowych. W tym przypadku wykorzystuje się znaczniki radiowe, akustyczne albo optyczne.

Z kolei kody paskowe, czyli powszechnie znane kody kreskowe, służą zarówno do znakowania towarów, jak i np. dokumentacji. Do ich odczytu służą skanery, jednak jest on również możliwy za pomocą telefonu komórkowego, wyposażonego z odpowiednie oprogramowanie. Dzięki kodom, podobnie jak dzięki innym rozwiązaniom z zakresu Auto ID, możliwa jest optymalizacja działań wykonywanych w danym środowisku pracy. To prowadzi zaś m.in. do redukcji kosztów. Są one nieocenione we wszelkiego rodzaju inwentaryzacjach zasobów firm, takich jak: sprzęt, narzędzia, meble itp. Zapraszamy Cię do zapoznania się z całą ofertą naszych rozwiązań Auto ID oraz do kontaktu – chętnie opowiemy o szczegółach.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.