wdrożenia

Uczniowski Klub Sportowy „ATENA” Gdańsk

Uczniowski Klub Sportowy „Gdańsk” powstał w 2000 r. z inicjatywy sportowego Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku, następcy Szkoły Podstawowej nr 70, gdzie klasy sportowe istnieją nieprzerwanie od r. 1969. Członkami klubu są głównie uczniowie klas sportowych o profilu szermierczym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności szermiercze, nabyte na lekcjach wychowania fizycznego.

UKS Atena jest partnerem szkoleniowym sekcji szermierczej Sietom AZS-AWFiS Gdańsk , a nadzór nad szkoleniem zawodników sprawują Rada Trenerów oraz sztaby szkoleniowe obu klubów. UKS należy do czołowych polskich klubów (nie tylko uczniowskich). W r. 2013 zawodnicy UKS-u Atena zdobyli 8 medali w Mistrzostwach Polski Młodzików i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Rok 2013 przejdzie też do historii klubu z powodu zdobycia pierwszych medali w mistrzostwa Europy. Stało się to za sprawą florecistki Anny Szymczak, która w Mistrzostwach Europy Kadetów w Budapeszcie (do lat 17) zdobyła brązowy medal indywidualnie oraz srebrny drużynowo.

UKS Atena ma ponad 200 czynnych zawodników, szkolących się pod okiem 14 szkoleniowców.

Galeria

Nasi partnerzy